1812J3K00121KCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
120 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812J3K00121KCT
DigiKey Part Number
1812J3K00121KCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J3K00121KCT
Description
CAP CER 120PF 3KV C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J3K00121KCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)