1812J2K00103KXT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1812J2K00103KXT |
Description | CAP CER 10000PF 2KV X7R 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1812J2K00103KXT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.098" (2.50mm) |