Image for 1812J2500122GKT is not available
1812J2500122GKT
DigiKey Part Number
1608-1812J2500122GKTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J2500122GKT
Description
MLC
Detailed Description
1200 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)