1812J1K20180JCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
18 pF ±5% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812J1K20180JCT
DigiKey Part Number
1812J1K20180JCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J1K20180JCT
Description
CAP CER 18PF 1.2KV C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J1K20180JCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)