1812J0630100FFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 pF ±1% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
1812J0630100FFT
DigiKey Part Number
1812J0630100FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J0630100FFT
Description
CAP CER 10PF 63V C0G/NP0 1812
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812J0630100FFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)