1812J0500104GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
0.1 µF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812J0500104GCT
DigiKey Part Number
1812J0500104GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J0500104GCT
Description
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J0500104GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)