1808Y2K50150FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 pF ±1% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1808 (4520 Metric)
1808Y2K50150FCT
DigiKey Part Number
1808Y2K50150FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808Y2K50150FCT
Description
CAP CER 15PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Detailed Description
EDA/CAD Models
1808Y2K50150FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)