1808J2K00121FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Datasheet
Parametric Equivalent
120 pF ±1% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1808 (4520 Metric)
1808J2K00121FCT
DigiKey Part Number
1808J2K00121FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808J2K00121FCT
Description
CAP CER 120PF 2KV C0G/NP0 1808
Detailed Description
EDA/CAD Models
1808J2K00121FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)