1210Y5000220JFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
1210Y5000220JFT
DigiKey Part Number
1210Y5000220JFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y5000220JFT
Description
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y5000220JFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)