1210Y5000121KAT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
120 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
1210Y5000121KAT
DigiKey Part Number
1210Y5000121KAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y5000121KAT
Description
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y5000121KAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)