1210Y2K00821JXT
DigiKey Part Number
1210Y2K00821JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y2K00821JXT
Description
CAP CER 820PF 2KV X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1210Y2K00821JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)