1210Y2500472GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
1210Y2500472GCT
DigiKey Part Number
1210Y2500472GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y2500472GCT
Description
CAP CER 4700PF 250V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y2500472GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)