1210Y1K20682KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
6800 pF ±10% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y1K20682KXT
DigiKey Part Number
1210Y1K20682KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y1K20682KXT
Description
CAP CER 6800PF 1.2KV X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y1K20682KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)