1210Y1K20100FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 pF ±1% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
1210Y1K20100FCT
DigiKey Part Number
1210Y1K20100FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y1K20100FCT
Description
CAP CER 10PF 1.2KV C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y1K20100FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)