1210J5000183MDT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.018 µF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210J5000183MDT
DigiKey Part Number
1210J5000183MDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J5000183MDT
Description
CAP CER 0.018UF 500V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J5000183MDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)