1210J2500471JFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
470 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
1210J2500471JFT
DigiKey Part Number
1210J2500471JFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J2500471JFT
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J2500471JFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)