111122K03P60BQTAF9LM
DigiKey Part Number
1608-1499-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1499-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1499-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
111122K03P60BQTAF9LM
Description
CAP CER 3.6PF 2KV C0G/NP0 1111
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.6 pF ±0.1pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
EDA/CAD Models
111122K03P60BQTAF9LM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)