0603Y0630471FFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
470 pF ±1% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
0603Y0630471FFT
DigiKey Part Number
0603Y0630471FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603Y0630471FFT
Description
CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603Y0630471FFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)