0603J0630270GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Knowles Syfer
In Stock: 3,100
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
YAGEO
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
27 pF ±2% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 Metric)
0603J0630270GCT
DigiKey Part Number
0603J0630270GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J0630270GCT
Description
CAP CER 27PF 63V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603J0630270GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)