MD0603B474K160YHT-EM
DigiKey Part Number
1763-MD0603B474K160YHT-EMTR-ND - Tape & Reel (TR)
1763-MD0603B474K160YHT-EMCT-ND - Cut Tape (CT)
1763-MD0603B474K160YHT-EMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD0603B474K160YHT-EM
Description
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%