D12BL100K1EX
DigiKey Part Number
1761-D12BL100K1EX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D12BL100K1EX
Description
CAP CER 10PF 100V BL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BL Nonstandard SMD
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Bonding Mountable
Packaging
Tray
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Nonstandard SMD
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.012" L x 0.012" W (0.31mm x 0.31mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)