T599B336M010ATE090
DigiKey Part Number
399-T599B336M010ATE090TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T599B336M010ATE090
Description
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric) 90mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T599B336M010ATE090 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 150°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm @ 100kHz