T543X107M030AHW035
DigiKey Part Number
399-T543X107M030AHW035TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T543X107M030AHW035CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T543X107M030AHW035DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543X107M030AHW035
Description
CAP TANT SMD POLYMER HI-REL
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 30 V 2917 (7343 Metric) 35mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T543X107M030AHW035 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
100 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
30 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm @ 100kHz