T495A106K006AGE2K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1206 (3216 Metric) 2Ohm @ 100kHz
T495A106K006AGE2K0
DigiKey Part Number
399-T495A106K006AGE2K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495A106K006AGE2K0
Description
CAP TANT SMD AUTO
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T495A106K006AGE2K0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
6.3 V