T494D335K050AT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 130
Datasheet
Vishay Sprague
In Stock: 0
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 800mOhm @ 100kHz