T491A685M010AT
DigiKey Part Number
399-10134-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-10134-1-ND - Cut Tape (CT)
399-10134-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491A685M010AT
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 10V 1206
Detailed Description
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1206 (3216 Metric) 4Ohm
EDA/CAD Models
T491A685M010AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm