T489C685M035ATE1K0
DigiKey Part Number
399-T489C685M035ATE1K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T489C685M035ATE1K0
Description
CAP TANT SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 1Ohm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T489C685M035ATE1K0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
35 V