T354J336M025AS7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial, Disc 1.2Ohm @ 100kHz
T354J336M025AS7301
DigiKey Part Number
399-T354J336M025AS7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T354J336M025AS7301
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T354J336M025AS7301 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.2Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.331" Dia (8.40mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
25 V