T354F156M020AS8592 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V Radial, Disc 2.3Ohm @ 100kHz
T354F156M020AS8592
DigiKey Part Number
399-T354F156M020AS8592-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T354F156M020AS8592
Description
15.0UF 20.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.3Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.441" (11.20mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
20 V