T322E157K010AT7200
DigiKey Part Number
399-T322E157K010AT7200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322E157K010AT7200
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T322E157K010AT7200 Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
10 V