T322C475K035AT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 1,950
Datasheet
Upgrade
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial 3Ohm
T322C475K035AT
DigiKey Part Number
399-4603-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322C475K035AT
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 35V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322C475K035AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
35 V