SU10VD-20010
DigiKey Part Number
399-10738-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SU10VD-20010
Description
CMC 10UH 2A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2A DCR 100mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SU10VD-20010 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.787" (20.00mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency
10 µH @ 1 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
2A