LDEIC2330KA0N00
DigiKey Part Number
399-LDEIC2330KA0N00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDEIC2330KA0N00
Description
CAP FILM SMD PEN
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF Film Capacitor 120V 250V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LDEIC2330KA0N00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.185" L x 0.130" W (4.70mm x 3.30mm)
Part Status
Obsolete
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)
Capacitance
Termination
Solder Pads
Tolerance
±10%
Applications
Automotive
Voltage Rating - AC
120V
Ratings
AEC-Q200
Voltage Rating - DC
250V