CKR14BR274KP
DigiKey Part Number
CKR14BR274KP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKR14BR274KP
Description
CAP CER 0.27UF 50V 10% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.27 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKR14BR274KP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
P (0.1%)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm)
Tolerance
±10%