CKC33C473KEGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC33C473KEGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC33C473KEGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC33C473KEGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C473KEGACAUTO
Description
KC-LINK 3640 47NF 1200VDC C0G
Detailed Description
0.047 µF ±10% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
EDA/CAD Models
CKC33C473KEGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)