CKC21C752FWGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21C752FWGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C752FWGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 7.5NF 650VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7500 pF ±1% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21C752FWGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)