CKC21C333KCGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CKC21C333KCGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC21C333KCGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C333KCGACTU
Description
KC-LINK 2220 33NF 500VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC21C333KCGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)