CHA21C226K8RXL7189
DigiKey Part Number
399-CHA21C226K8RXL7189TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CHA21C226K8RXL7189CT-ND - Cut Tape (CT)
399-CHA21C226K8RXL7189DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHA21C226K8RXL7189
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 2220
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.100" (2.55mm)