CGP7C510KUSDBAWL50
DigiKey Part Number
399-CGP7C510KUSDBAWL50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP7C510KUSDBAWL50
Description
CER DISC 51PF 4000 SL 10%
Customer Reference
Detailed Description
51 pF ±10% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)