CGP2C390KHSDAA7317
DigiKey Part Number
399-CGP2C390KHSDAA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C390KHSDAA7317
Description
CER DISC 39PF 3000 SL 10%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.492" (12.50mm)