CGP1C101JUSDDAWL35
DigiKey Part Number
399-CGP1C101JUSDDAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP1C101JUSDDAWL35
Description
CER DISC 100PF 4000 SL 5%
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bag
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.374" Dia (9.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)