C927U332MYVDBA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 6
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Similar
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
3300 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
C900 C21U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C927U332MYVDBA7317
DigiKey Part Number
399-9494-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C927U332MYVDBA7317
Description
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C927U332MYVDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)