C911U620JZSDBA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
62 pF ±5% 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C911U620JZSDBA7317
DigiKey Part Number
C911U620JZSDBA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C911U620JZSDBA7317
Description
CAP CER 62PF 440VAC SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C911U620JZSDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)