C911U151KWYDBAWL30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
150 pF ±10% 760V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
C911U151KWYDBAWL30
DigiKey Part Number
399-C911U151KWYDBAWL30-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C911U151KWYDBAWL30
Description
CAP CER DISC SAFETY
Detailed Description
EDA/CAD Models
C911U151KWYDBAWL30 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)