C907U470JYSDBAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
Murata Electronics
47 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C907U470JYSDBAWL35
DigiKey Part Number
C907U470JYSDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U470JYSDBAWL35
Description
CAP CER 47PF 400VAC SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C907U470JYSDBAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)