C907U330JZSDAAWL20 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
33 pF ±5% 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C907U330JZSDAAWL20
DigiKey Part Number
C907U330JZSDAAWL20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U330JZSDAAWL20
Description
CAP CER 33PF 440VAC SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C907U330JZSDAAWL20 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)