C907U222MZVDAA7317
DigiKey Part Number
399-C907U222MZVDAA7317CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C907U222MZVDAA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U222MZVDAA7317
Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
EDA/CAD Models
C907U222MZVDAA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)