C905U102MYWDAAWL20 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
C905U102MYWDAAWL20
DigiKey Part Number
399-C905U102MYWDAAWL20-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C905U102MYWDAAWL20
Description
CAP CER DISC SAFETY
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C905U102MYWDAAWL20 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)