C901U221KVYDBAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 3
Similar
WEC
WEC
220 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
C901U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C901U221KVYDBAWL40
DigiKey Part Number
C901U221KVYDBAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U221KVYDBAWL40
Description
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U221KVYDBAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)