C781U472MSWDCA7317
DigiKey Part Number
399-C781U472MSWDCA7317CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C781U472MSWDCA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C781U472MSWDCA7317
Description
CAP CER 4.7NF X1/Y1 440V/400V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C781U472MSWDCA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.591" Dia (15.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)